úterý 2. března 2021 Anežka

Údajný americký voják zahrál na city a vylákal z ženy z Hořic přes 350 tisíc

V říjnu loňského roku se šestašedesátiletá žena na sociální síti seznámila s údajným americkým vojákem, kterému zemřela žena a staral se o malou dcerku. Pak ale muže podle jeho slov vyhodili z práce a skončil s covidem v nemocnici. Aby nemusel s dcerou na ulici, naposílala mu žena přes 350 tisíc.

Na policisty v Hořicích se obrátila s žádostí o pomoc šestašedesátiletá žena, která se na sociálních sítích stala obětí podvodu. V říjnu loňského roku dostala žádost o přátelství od amerického vojáka, který působí v Jemenu jako lékař, pod profilem Tony Gary. „Žádost dle jejích slov přijala a s mužem si začala psát. Po několika dnech se jí začal svěřovat s osobními záležitostmi. Z výpovědi také vyšlo najevo, že mu prý zemřela manželka při autonehodě a dále, že má malou dceru. Voják poškozenou ženu koncem stejného měsíce měl poprosit o převzetí balíčku, který potřebuje poslat do České republiky a nemá komu. Žena s tím souhlasila s tím, že nebude nic platit,“ popisuje policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Jenže tři dny poté ženě přišel e-mail od kurýra, aby si připravila 16 tisíc korun na balíček, který jí veze. Žena odepsala, že nic platit nebude a že ho v tomto případě nepřevezme.

I přes prvotní racionální reakci ženy se „Tonymu“ nakonec ze své nové internetové přítelkyně povedlo vylákat peníze. A ne málo. „Za pár dní „Tony Gary“ poškozené napsal, že ho vyhodili z práce, že se z něho stal bezdomovec a poprosil jí o zaslání peněz, které mu pomůžou zvládnout problematickou situaci. Peníze dle poškozené potřeboval na úhradu za pobyt v nemocnici, kde se léčil s covid-19, dále potřeboval peníze na léky, a také se vymluvil na autonehodu, po které mu museli operovat nohu,“ říká mluvčí.

Žena nakonec na „vojákův“ bankovní účet v šestnácti případech celkem zaslala částku přesahující 350 tisíc korun.

Případem se momentálně zabývají policisté z Hořic, kteří opět varují: „Při komunikaci na sociálních sítích s neznámými lidmi buďte obezřetní a v případě žádosti o peníze, ať se jedná o jakoukoliv částku, nic neposílejte!“

Ohodnoť článek

Štítky žena, počítač, sociální sítě, internet, podvod, policie, Facebook, voják

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.