Nová naučná stezka u Janských Lázní přiblíží vřetenovku

Autoři | Foto FB: KRNAP

Ve snaze odlehčit nejohroženějším místům na hřebenech Krkonoš a přilákat turisty i do nižších poloh horských oblastí, vznikla u Janských Lázní Vřetenovčí Hravá naučná stezka. Vyšla na 400 tisíc korun v rámci projektu na usměrnění návštěvnosti s unijní podporou.

Na stezce, kterou otevřela Správa Krkonošského národního parku, najdete sedm zastávek. Na každé z nich je informační tabule a jednoduchý herní prvek pro děti. „Smyslem tohoto typu naučné stezky je přitáhnout pozornost rodin s dětmi a nalákat je mimo nejvíce ohrožená místa v Krkonoších. Nabízí pohyb, pobavení a poučení v místech, kde není horská příroda extrémně ohrožená návštěvností," uvedl mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný.

A proč Vřetenovčí Hravá naučná stezka? Je zaměřená na drobného plže vřetenovku krkonošskou. Ten se objevuje jen v Krkonoších, nejvíc u Jánské hory. Stezka má na délku téměř kilometr a vede po zeleně značené turistické cestě mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou. Dostanete se na ni i s kočárkem. Na poslední zastávce je stokrát zvětšená vřetenovka, se kterou se můžou děti i vyfotit. „Ukazujeme návštěvníkům, že Krkonoše nejsou jen tundra na hřebenech, ale mohou strávit příjemné chvíle s rodinou i v nižších částech hor," ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Do letní sezóny, chce Správa KRNAP vybudovat podobné naučné stezky i na vrcholu Černé hory, na Hnědém vrchu a Pláni nad Špindlerovým Mlýnem.

Ohodnoť článek

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky naučná stezka, Vřetenovka, Krkonoše, KRNAP, Janské Lázně, Správa Krkonošského národního parku, Robin Böhnisch, Krkonošský národní park

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.