pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Areál Stříbrný rybník čekají rekonstrukce za 8 milionů korun

Od 1. ledna 2020 mají areál kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové ve správě Městské lesy. Vzniknou zde nové sociální zázemí, kuchyň, restaurace nebo například minigolf. Řada novinek bude připravená už na letošní sezónu.

„Lidé už nechtějí retro kempy z devadesátých let ale moderní zázemí. Místo, kde si můžou odpočinout a užít si svoje volné dny,“ řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel Městských lesů Milan Zerzán. S původním správcem město rozvázalo smlouvu. Nebylo totiž spokojené s tím, jak areál vedl. „Podle našeho názoru původní nájemce nevyužíval areál ve všech jeho možnostech,“ potvrdila náměstkyně primátora Věra Pourová (ANO 2011). 

Nový správce už v těchto dnech opravuje stávající vybavení, nakupuje nové a připravuje opravu chatek. Ty dostanou nové vybavení. „Pořídíme také nové stany, které mají kapacitu až šest osob a jsou vybavené rozkládacími lůžky,“ prozradil Milan Zerzán. V průběhu letošního roku dojde i na rekonstrukci sociálního zázemí.

Celkově budou práce a rekonstrukce v areálu stát 8 milionů korun. Část zaplatí samo město. „Některé chatky, které tady chceme vybudovat budeme platit z městských peněz,“ potvrdila náměstkyně Pourová. 

Nově zmizí například hřiště na paintball. „Nechceme nic, co zasahuje do přírody. Na druhou stranu tady postavíme například minigolf nebo laser game,“ vysvětluje ředitel Zerzán. Dál zde mají Městské lesy v plánu vybudovat environmentální centrum pro lesní pedagogiku. 

Městské lesy chtějí do areálu přilákat hlavně lidi z Hradce Králové. „Do budoucna by měl areál Stříbrného rybníku fungovat celoročně. Letos do něj dáme peníze, ale předpokládáme, že už příští rok se začnou vracet.“ doplnil Zerzán. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hradecká Drbna

Štítky kemp, stříbrný rybník, městské lesy, hradec králové, rekonstrukce, modernizace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.