středa 20. listopadu 2019 Nikola

Náchodská nemocnice pořídila magnetickou rezonanci

Nemocnice v Náchodě vrátí Královéhradeckému kraji z poskytnuté dotace na pořízení magnetické rezonance ve výši okolo 46 milionů korun až 5,5 milionu korun. Kromě toho rozdělí dotaci na investiční a neinvestiční část, což umožní až devítiletý pozáruční servis magnetické rezonance. Rozhodli o tom dnes krajští zastupitelé. Dotaci poskytl kraj své nemocnici v roce 2017. Magnetická rezonance by měla pacientům začít sloužit začátkem příštího roku.

"Rozdělení (dotace) na část investiční a neinvestiční je z důvodu, že nemocnice kryje i část pozáručního servisu. Neinvestiční část se týká projektové dokumentace a servisu," řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Magnetickou rezonanci pro krajskou nemocnici v Náchodě dodá společnost Siemens Healthcare za 39,9 milionu korun s DPH. Součástí ceny je i 8,5 milionu korun za pozáruční servis. Původní předpoklad celkové ceny byl podle Cabicara přibližně 46 milionů korun se započtením daně.

Dodavatele rezonance nemocnice vybrala ve třetím tendru, předchozí dvě soutěže nemocnice z různých důvodů zrušila. Kromě firmy Siemens Healthcare se do třetího tendru přihlásila ještě společnost Philips Česká republika.

Nemocnice Náchod zajišťuje péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli a magnetická rezonance jí chybí. Pacienti z Náchodska musejí dojíždět na vyšetření do krajské nemocnice v Trutnově nebo do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Náchodská nemocnice je největší krajskou nemocnicí, má 1500 zaměstnanců. V současnosti prochází rozsáhlou přestavbou za více než 1,3 miliardy korun bez DPH. Dosud je hotová hrubá stavba obou pavilonů J a K, které na sebe budou napojené. Dlouho připravovaná přestavba začala loni v dubnu a je největším současným investičním projektem kraje.

Konsorcium stavebních firem Geosan Group a BAK by měla být se stavbou hotové v polovině příštího roku. Zařízení pavilonů novým vybavením kraj přijde na dalších asi 300 milionů korun.

 

Autoři | Foto Orlický týdeník

Štítky ČR, správa, stavby, nemocnice, Královéhradecký, Náchod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.