Ne 30. 8. 2026Vladěna
Z kraje

Ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou i v Orlických horách se stále lyžuje

MMichal ŠverdíkČTK2 minuty čtení3. 4. 2026, 19:02
Ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou i v Orlických horách se stále lyžuje
Ve Špindlerově Mlýně, Peci pod Sněžkou i v Orlických horách se stále lyžuje · Foto: areál Pec pod Sněžkou

V Krkonoších a Orlických horách začal poslední víkend lyžařské sezony. Lyžuje se ve Špindlerově Mlýně, v Peci pod Sněžkou a v Orlických horách u Šerlišského mlýnu a v Orlickém Záhoří. Areály hlásí slušné lyžařské podmínky. V Peci a ve Špindlu se bude lyžovat i na Velikonoční pondělí.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec, v areálu Pec pod Sněžkou, se lyžuje téměř na deseti kilometrech sjezdovek, na kterých je až 75 centimetrů sněhu.

"Ve východních Krkonoších nás čeká posledních pár lyžařských dní, a to v Peci pod Sněžkou. Naposledy se zde lanovky a vleky rozjedou v pondělí 6. dubna. Díky nočnímu mrazu sjezdovky krásně drží," sdělila mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

Pro výletníky jsou v provozu i lanovky Černohorský Express z Janských Lázní na Černou horu a Portášky ve Velké Úpě. Denně je v Peci otevřená bobová dráha.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn se lyžuje ode dneška do neděle včetně na svatopetrské straně areálu téměř na osmi kilometrech sjezdovek. V provozu jsou sjezdovky červená a modrá a k tomu šestisedačková lanovka, černá závodní sjezdovka, dále lanovka Hromovka a sjezdovky Hromovka II a červená - Trychtýř. Na Velikonoční pondělí bude ve Špindlerově Mlýně v provozu asi 4,5 kilometru sjezdovek, a to svatopetrské sjezdovky červená a modrá a k tomu šestisedačková lanovka.

Na poslední víkend sezony areály nabízejí i doprovodný program. Například v Peci pod Sněžkou na bobové dráze je na neděli 5. dubna naplánovaná akce Velikonoce naruby, den plný tradic a soutěží. Program začne v 10:00. Ode dneška do Velikonočního pondělí včetně je v provozu také kabinová lanovka na Sněžku, která je jinak až do konce dubna v pravidelné odstávce kvůli jarní údržbě. Kabinová lanovka je v provozu v této době jen o víkendech a svátcích.

V Orlických horách v Královéhradeckém kraji se nadále lyžuje v menším areálu u Šerlišského mlýnu na okraji Deštného, tam ukončí sezonu v neděli 5. dubna. Dnes obnovil provoz areál v Orlickém Záhoří.

"Na to, že je duben, jsou podmínky pořád v topu. Sjezdovka drží skvěle, takže kdo dorazí, rozhodně nebude litovat. Provozní doba pátek až neděle je od 8:30 do 14:00," uvedli zástupci areálu v Orlickém Záhoří. Také tam ukončí sezonu v neděli.

Ve všech areálech v kraji se lyžuje za ceny vedlejší sezony.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nová česká pohádka se natáčí i v Královéhradeckém krajiKultura

Nová česká pohádka se natáčí i v Královéhradeckém kraji

Krňovice, Nové Město nad Metují i Kostelec nad Orlicí se promění v pohádkové kulisy. Nová česká pohádka Líné království režiséra Iva Macharáčka využije v kraji hned tři výrazné lokace. Do kin zamíří v březnu příštího roku.

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitkůSpolečnost

ČEZ Family Run Aquapalace 2026 je rodinný běh plný pohybu, zábavy a společných zážitků

Chcete si užít den plný pohybu, zábavy a rodinné pohody? V sobotu 12. září 2026 se uskuteční už 7. ročník ČEZ Family Run Aquapalace Praha. Rekreační běh propojí sportovní zážitek s příjemnou rodinnou atmosférou a pestrým doprovodným programem. Účastníci navíc za dokončení sedmikilometrové trasy získají celodenní vstupenku do Vodního světa Aquapalace Praha. Generálním partnerem akce je Skupina ČEZ.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook