úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Hledají se vánoční stromy pro Hradec, chybí ještě dva

Každoročně shánějí pracovníci hradeckých technických služeb vhodné stromy na výzdobu Masarykova náměstí, Velkého náměstí a náměstí 28. října. Momentálně mají pouze jeden ze tří potřebných stromů, nutně tak shánějí ještě dva. Obracejí se proto na veřejnost.

„Dovolujeme si oslovit občany Hradce Králové a okolí s prosbou, zda by nabídli vánoční stromy pro výzdobu náměstí. Poptávány jsou jehličnaté stromy, zejména smrky, jedle a douglasky s velikostí 15 m a více. Důležitá je dostupnost místa těžby stromů pro těžkou techniku,“ vyzvaly obyvatele Technické služby Hradec Králové. 

Nevhodné jsou stromy se dvěma a více kmeny, stromy ohnuté, jednostranně zavětvené, duté, vyhnilé nebo jinak poškozené.

Samotné pokácení stromu a dopravu zajistí pracovníci technických služeb ve spolupráci s dopravcem. Při kácení s pomocí jeřábu lze bezpečně vyzvednout strom i z prostor v blízkosti budov, kde na běžné kácení není dostatek místa.

„Vzhledem k tomu, že na místě nedochází k odřezávání větví a rozřezávání kmene stromu, zůstává na pozemku mnohem méně nepořádku než při standardním kácení. V případě zájmu je po kácení poskytnuto i odfrézování pařezu stromu a adekvátní náhrada palivového dřeva rozřezaného na špalky,“ dodávají pracovníci technických služeb.

Nabídky jsou přijímány na emailové adrese info@tshk.cz nebo na telefonech 495 402 654, 495 402 644.

Autoři | Foto TSHK

Štítky strom, Vánoce, Technické služby Hradec Králové, dar

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.