Hradecký hejtman iniciativu Netolického vítá, chce se zapojit

Autoři | Foto Tomáš Vodička

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD) podpořil iniciativu svého stranického kolegy a pardubického hejtmana Martina Netolického, který chce založit hnutí, jež by ve volbách spolupracovalo s ČSSD. "Oslovím některé regionální osobnosti," řekl dnes ČTK Štěpán. Iniciativu vzešlou z Pardubického kraje označil jako životaschopnou.

„Tato iniciativa je velmi nosná a má naději na úspěch. Je to dobrá cesta. Velmi vážně se zabývám tím, jak v Královéhradeckém kraji vtáhnout do politického života osobnosti, které jsou známé na místní lokální úrovni a mohou přispět k rozvoji kraje," řekl Štěpán.

Hejtman Pardubického kraje a bývalý místopředseda ČSSD chce založit regionální politické hnutí, které by sestavilo kandidátku z členů ČSSD i místních politických uskupení. Hnutí by podle něj mohlo s ČSSD vytvořit koalici třeba pro krajské volby. Jde také o reakci na debakl ve víkendových evropských volbách, při kterých ČSSD propadla, nezískala poprvé jediný mandát.

„Uvažuji o některých osobnostech, které bych rád po dohodě se svými kolegy v rámci sociální demokracie oslovil," řekl Štěpán. Podle něj je stále odkud brát.

„Při jednáních se starosty a starostkami cítím podporu tomu, co na krajské úrovní děláme. Někteří se chtějí podílet nejen na správě svého města," řekl Štěpán. Prostor pro hledání osobností pro nové hnutí není jen v akademické sféře či mezi starosty, dodal.

V Královéhradeckém kraji vládne pětičlenná koalice ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Koalice disponuje 24 mandáty ze 45. Před třemi lety v krajských volbách v Královéhradeckém kraji jasně zvítězilo hnutí ANO, ale se 13 mandáty spolu s dalšími třemi stranami skončilo v opozici.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, volby, ČSSD, Netolický, Královéhradecký kraj, Jiří Štěpán, Martin Netolický, Pardubický kraj, ODS, ANO 2011, TOP 09

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.