čtvrtek 13. května 2021 Servác

Police Symphony Orchestra chtějí své fanoušky oslovit prostřednictvím „hrajících“ plakátů

Po úspěšném projektu „Na slyšenou!“, kdy symfonický orchestr Police Symphony Orchestra z Police nad Metují živě hrál z místních rozhlasů po celé republice, hudebníci spustili další akci. V rámci nového projektu „Na viděnou!“ chtějí své fanoušky oslovit z plakátovacích ploch.

Police Symphony Orchestra chce oživit plakátovací plochy obcí a měst v České republice. Vytvořili totiž speciální plakáty, které díky své interaktivní složce mohou přenést vlastníka chytrého telefonu do koncertních sálů. Série plakátů obsahuje unikátní výtvarně zpracované QR kódy. „Pod každým z nich se skrývá jiná skladba z koncertů Police Symphony Orchestra. Většina mobilních zařízení je umí intuitivně načíst, stačí mít k dispozici mobilní data,” vysvětluje zakladatelka orchestru Petra Soukupová. „Pokud kód načtete, uvidíte z velké části koncertní provedení skladeb, které má orchestr takzvaně v šuplíku, s milými hosty jako jsou například Vendula Příhodová, Jan Cina, Kühnův smíšený sbor, Balet Národního divadla a mnoho dalších,“ dodává.

Do akce se už připojilo 186 obcí a měst napříč celou republikou. Mezi těmi východočeskými jsou například Borohrádek, Červený Kostelec, Česká Skalice, Dolany, Jaroměř, Lázně Bělohrad, Náchod nebo Teplice nad Metují.

Série plakátů obsahuje v deseti QR kódech devět hudebních dárků a jeden vzkaz. V těchto dnech jsou zásilky distribuovány a první výlepy budou po Velikonocích. Případní zájemci, kteří by se chtěli do projektu „Na viděnou!” zapojit, mohou v dubnu využít e-mail navidenou@policesymphony.cz a obdrží aktuální informace.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PSO

Štítky PSO, Police nad Metují, orchestr, kultura, plakát

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.