neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Organizátoři akce Jazz Goes To Town bijí na poplach. Pokud se jim sníží dotace, bude to mít negativní dopad

Situace, která poslední dobou hýbe kulturním děním v Hradci Králové je čím dál tím víc zapeklitější. Město se rozhodlo, že sníží dotaci kulturním akcí ve městě a pro organizátory to je hozený klacek pod nohy. Jednou z nich je i hudební festival Jazz Goes to Town

"S městem momentálně jednáme a samozřejmě se snažíme dosáhnout podmínek, které následující ročník nenaruší. Pakliže se nám ale nepodaří vyjednat odpovídající podmínky, nějaký negativní dopad to pravděpodobně mít bude. Zároveň se cítíme být ale zavázáni našim divákům, partnerům, Ministerstvu kultury ČR i Královéhradeckému kraji, kteří význam festivalu naopak reflektují, " řekla k aktuální situaci organizátorka akce Jazz Goes to Town Karolína Pláničková.

Festival Jazz Goes to Town přijde pro příští rok o 150 tisíc korun, Ochuzený bude i divadelně hudební Open Air Program o 300 tisíc, Slavnosti královny Elišky  přijdou o sto tisíc, festival Na jednom břehu o 50 tisíc. A pořadatelé bijí na poplach. Chtějí s městem jednat a situaci řešit, jelikož je možné, že některé akce by v Hradci skončily.

A to by byla po konci Hip Hop Kempu a hrozícímu konci i u CIAFU velká pohroma. Hradec jakožto salón repupliky v tomto případě ztrácí na prestiži. Nicméně z vyjádření primátora Hradce Alexandra Hrabálka je zřejmé, že město rozpočet nezvýší.

Štítky Akce, Jazz Goes to Town, dotace, Hradec Králové

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.