pátek 24. ledna 2020 Milena

AKTUÁLNĚ: Hip Hop kemp v Hradci definitivně skončil! Pořadatelé jsou znechuceni přístupem města a policie

Šuškalo se o tom dlouho, a teď je to potvrzené. Pořadatelé hudebního festivalu Hip Hop Kemp potvrdili, že Hip Hop Kemp v Hradci Králové končí. Důvod? Jsou znechuceni přístupem města i policie.

„Už mě to prostě unavilo. Jsem tu 16 let, Festivalpark jsem vybudoval, ale celou tu dobu jen bojuju. S radnicí, nepřejícími lidmi, okolnostmi v areálu i s policií.“ řekl pořadatel akce Radek Maliník pro server idnes.cz

Policie se na festival v posledních letech mimořádně zaměřila, protože stoupal počet zadržených v souvislosti s drogami. Letos policie evidovalo přes 160 trestných činů, více než loni. Paradoxem je, že letos ale byla téměř dvojnásobně menší návštěvnost než loni.

Důvod? Podle Maliníka právě represe ze strany policie, která návštěvníky od festivalu odradila. Policie již dříve avizovala, že po  zkušenostech s předchozích let je festival rizikový a nesouhlasí názorem Maliníka, že byl jejich postup neadekvátní.

Cítím, že nutně potřebujeme restart a změnu. Vždyť i návštěvníci už mě oslovili, abychom se na Hradec vykašlali. Je mi jasné, že spousta lidí už náš odchod oslavila a další ještě slavit budou", dodal Maliník pro idnes.cz

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.