pondělí 1. června 2020 Laura

Jičínský festival pohádky přilákal desítky tisíc lidí

Dnes skončil 29. ročník festivalu Jičín - město pohádky, letos zaměřený na pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje. Program, který se od 11. září konal na různých místech města, přilákal desítky tisíc dětí i dospělých. Potvrdila to řekla mluvčí festivalu Věra Rychterová. Součástí programu byla divadelní představení, hry pro děti, koncerty, filmové produkce či taneční vystoupení.

Nejdůležitějším dnem festivalu byla sobota s celodenním programem na Valdštejnově náměstí, jehož součástí byla také rocková show a tradiční ohňostroj. Jen během soboty dorazilo přibližně 17.000 lidí. "Celková návštěvnost festivalu byla vysoká, zhruba 65.000 lidí. Bylo krásné počasí, to k tomu přispělo," řekla Rychterová.

Festival má rozpočet asi 4,5 milionu korun. Jednotlivé dny byly věnovány zámkům Humprecht, Vranov u Malé Skály, Kost, Trosky a Frýdštejn.

Podle Rychterové je již také jasný termín jubilejního 30. ročníku festivalu, a to od 9. do 13. září 2020. Tématem bude voda. "Na názvu ještě budeme pracovat, jde zatím o pracovní verzi. Téma je to úžasné, od té pohádkové živé, mrtvé vody až po všechny ty studánky, gejzíry, prameny nebo fontány. Máme na čem pracovat, abychom téma od A až po Z vyčerpali," dodala.

Pořadatelem festivalu je Nadační fond Jičín - město pohádky ve spolupráci s městem Jičín.

 

Autoři | Foto pohadka.cz

Štítky ČR, zábava, děti, festival, Jičín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.