Hradec Králové ani mezi svátky nezpomaluje a o víkendu nabídne pestrý mix kultury, Nabídne světelnou zahradu Winter World, kreativní malování spojené s brunchem i rodinné putování za jesličkami. Na své si přijdou také bruslaři, milovníci stavebnic i sportovní fanoušci.
Sobota může patřit hlavně zážitkům a objevování. V Infocentru na Eliščině nábřeží láká nová expozice PETROF Museum, která vás vtáhne do světa legendárních klavírů. Díky audioprůvodci v mobilu vás historií firmy provede samotný Antonín Petrof a hudba tu ožívá i interaktivně. Zkrátka tóny vaší hry se promění v obraz, který si můžete odnést jako originální vzpomínku.
Pokud máte chuť na něco kreativního a zároveň gurmánského, ve Fjaka Wine and Tapas Bar se dopoledne koná zážitkové malování spojené s luxusním brunchem. Ideální kombinace relaxu, umění a dobrého jídla. Odpoledne pak můžete vyrazit na komentovanou prohlídku kostela svatého Mikuláše v Jiráskových sadech nebo s dětmi na vánoční rodinné putování za jesličkami u Biřičky, kde se půjde po světýlky vyznačené trase až k Ježíškovi. Večer stojí za to zamířit do Parku 360, kde Winter World proměnil areál v kouzelnou světelnou zahradu plnou instalací a fotogenických zákoutí.
Neděle je ideální na klidnější tempo nebo rodinný program. Děti i dospělí si užijí výstavu stavebnic ve Fomei, kde jsou k vidění filmové a historické sety, pojízdné vlaky i populární LEGO série. Sportovní fanoušci mohou zamířit do Sportparku HIT, kde pokračuje celostátní tenisový turnaj starších žákyň a k vidění jsou talentované hráčky z celé republiky. A pokud hledáte nenáročnou zimní klasiku, centrum města nabízí venkovní kluziště kolem Mariánského sloupu. Bruslení je zdarma a otevřeno je o víkendu od desáté hodiny dopolední do osmí hodiny večerní.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám