čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Kam o víkendu? Na Svatomichaelskou pouť, drakiádu nebo saunový festival

S celou rodinou můžete vyrazit na Hradeckou drakiádu za Kauflandem, kde bude i bohatý doprovodný program. Na děti budou zaměřené také pohádkové prohlídky zámku v Opočně. A za pouťovými atrakcemi můžete vyrazit do Rokytnice nad Jizerou.

Sion zítra od 15 hodin pořádá Hradeckou drakiádu, tradiční rodinnou akci na louce za Kauflandem. Program bude obohacený o další aktivity jako skákání v pytli, práce se dřevem, chůze na chůdách nebo vesnické posilování. Děti s rodiči si tu budou moci upéct buřty, ochutnat klobásy a na místě bude i polní kavárny. Pokud si někdo nestihne pořídit draka předem, může si ho zakoupit až na místě. Spolu s tím bude k dispozici i servis draků, kde bude možné zprovoznit a opravit ty, které by nelétaly, jak mají.

Rokytnice nad Jizerou láká ode dneška do neděle na Svatomichaelskou pouť. Kromě atrakcí a stánků tu bude i doprovodný program – v sobotu například mažoretky, show se salty, živou hudbou a ohňostrojem. Z náměstí na pouť a na lanovku na Lysou horu bude každou hodinu zdarma jezdit vyhlídkový vláček. A dnes bude v kostele svatého Michaela od 18 hodin varhanní koncert.  

Na louce u Labe za Fakultní nemocnicí Hradec Králové u sauny NUUK se ode dneška do neděle koná přírodní saunový festival Hiki Joki.  Na místě bude i kočovná sauna z Pardubic nebo třeba saunařské stany s metličkovými procedurami. Návštěvníky čekají také táborákové koncerty nebo cvičení jógy.

V Opočně na víkend připravili pohádkové prohlídky zámku pro nejmenší s názvem Čert s vodníkem na zámku. Děti se v každé místnosti seznámí s částí děje pohádky a společně s čertem a vodníkem budou bojovat proti různým nástrahám. Organizátoři doporučují si vstup na prohlídku předem zarezervovat.

Sportovci mohou v neděli vyrazit na Hradecký půlmaraton a maraton, závod v běhu na 21 a 42 kilometrů pro širokou veřejnost se startem a cílem v historickém centru Hradce Králové. Poběží se centrem i městskými lesy. Závod odstartuje z Malého náměstí. Součástí akce budou i dětské závody, závody dvojic na dvakrát deset a půl kilometru nebo pětikilometrový lidový běh. Zároveň bude probíhat sportovní den pro celou rodinu Hradec na nohou.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky akce, víkend, prohlídka, zámek, koncert, pouť, maraton, drakiáda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.