neděle 25. října 2020 Beáta

Výstavba obchvatu Jičína by mohla začít v září. Celá stavba bude rozfázována do několika let

Přeložka frekventované silnice II/286 v úseku Robousy – Valdice výrazně zlepší životní podmínky v podstatné části Jičína. Frekventovaná komunikace nyní prochází ulicemi Hradecká, Husova, Vrchlického, Svatopluka Čecha, Revoluční a na průtahu Valdicemi ulicí Jičínská. Investorem stavby v hodnotě 205 milionů korun je Královéhradecký kraj, který na stavbu požádal dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Pokud se podaří zajistit dotační podporu, začnou práce letos v září a po zimní přestávce budou pokračovat v příštím roce. Trasa přeložky začíná severně od stávající okružní křižovatky silnice II/286 se silnicí I/16 a od nově navržené okružní křižovatky vede převážně přes zemědělsky využívané pozemky. Z východní strany obchází město Jičín a obec Valdice. Severně nad Valdicemi se vrací ke své současné trase další okružní křižovatkou. Délka nové trasy je 3,5 kilometru a její součástí bude také most v délce 23 metrů, který překlene stávající silnici III/2861 mezi Valdicemi a Studeňany.

„Je to významná stavba, která naváže na již existující obchvat Jičína a vyvede z centra města podstatnou část dopravy. Jde nám nejen o komfort a bezpečí motoristů, ale všech účastníků silničního provozu i obyvatel sousedících s touto stavbou. Její součástí proto budou podchody a dvě protihlukové stěny vysoké tři metry. Před hlukem ochrání Robousy a Valdice,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Celá stavba je rozfázována do několika let. Práce potrvají do konce roku 2020. Náklady dosahují 205 milionů korun včetně DPH. Stavba by měla být financována prostřednictvím programu IROP.

Foto jicin.org

Štítky Jičín, obchvat, stavba, silnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.