středa 23. září 2020 Berta

VIDEO: V pátek se to bude na silnicích hemžit policisty. Proběhne dopravně bezpečnostní akce SPEED MARATHON, při které se zaměří na rychlost

Řidiči s těžkou nohou na plynu mohou mít po pátku o něco tenčí peněženku. Proběhne policejní akce s názvem SPEED MARATHON. Zaměřena je na dodržování stanovených rychlostních limitů, a to v obci i mimo obec. Do toho, kde by se mohlo měřit byla zapojena i veřejnost.

Policie bude na základě dopravně bezpečnostních analýz v dané oblasti a na základě vlastních vytipovaných rizikových lokalit měřit rychlost po celý den. Právě do výběru místa se mohli zapojit i lidé. Prostřednictvím webového portálu měli možnost navrhnout policii úseky, které považují za rizikové.  

Rychlost totiž patří k jedné z nejčastějších příčin dopravních nehod. Jen za prvních sedm měsíců tohoto roku při nich zahynulo 103 osob.

„Cílem dopravně bezpečnostních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích,“ uvádí mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Rychlost se bude měřit v Královéhradeckém kraji na těchto místech:

okrese Hradec Králové například na silnici II.třídy v Černilově, ve Výravě, na řadě míst v Hradci Králové, v Třebechovicích pod Orebem nebo v Novém Bydžově.

Na Jičínsku si dejte pozor nejen v Jičíně, Lázních Bělohrad, Miletíně, Hořicích, ale i na dalších místech.

Na Trutnovsku narazíte na hlídky ve Dvoře Králové nad Labem, ve Vrchlabí, v Rudníku nebo na frekventované silnici v obci Výšinka, kde stával legendární slon pro štěstí.

Hlídky policistů se objeví i na Náchodsku například v Meziměstí, Jaroměři, Dolanech, Černčicích, Svinišťanech, v Novém Městě nad Metují, v Hronově a Náchodě.

Rychnovští policisté ohlídají frekventovanou silnici I/14 v Dobrušce, chybět nebudou ani v Solnici, Rychnově nad Kněžnou, Opočně a v Častolovicích.

Měření bude probíhat po celý den ale i na dálnici D11.

Předepsanou rychlost by řidiči měli dodržovat nejen v těchto místech, ale i jinde v obcích i mimo ně.

Loni naměřili policisté nejvíc řidiči osobního auta na D11, na tachometru měl 205 km/h

Při loňské březnové akci SPEED MARATHON zkontrolovali policisté v Královéhradeckém kraji 299 aut a zjistili 156 přestupků, z nichž se 121 se týkalo právě porušení rychlosti.

Už po páté hodině ráno byl policejním radarem změřen cizinec, který projížděl obcí Chvaleč - Petříkovice rychlostí 96 km/h. V dechu měl dokonce alkohol. „Za spáchané přestupky uhradil kauci ve výši 10 tisíc korun, a to z důvodu existence reálné obavy, že by se nedostavil k projednání spáchaného přestupku ke správnímu orgánu,“ řekla tehdy mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Rekordmana celého kraje v rámci nejvyšší naměřené rychlosti, načapali policisté po osmé hodině večerní na dálnici D11. Řítil se rychlostí 205 km/h. „Událost byla k dořešení předána správnímu orgánu,“ doplila Vlčková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, SPEED MARATHON, měření, rychlost, Královéhradecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.