úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Na Jičínsku proběhla dopravně bezpečnostní akce, policisté už se připravují na další

Policisté se na Jičínsku pustili do boje s nešvarem dnešní doby. Na frekventované silnici v Kumburském Újezdu provedli dopravně bezpečnostní akci. A to ve spolupráci se státní organizací BESIP a novopackým pivovarem. Zastavili řidiče bez papírů, i pod vlivem drog. V podobných akcích rozhodně budou pokračovat.

Statistika mluví za vše. Za volant, případně za řídítka motorek, usedá stále víc opilých a zfetovaných řidičů. Jen v okrese Jičín, policisté odhalili od začátku letošního roku do konce června 50 šoférů pod vlivem alkoholu a dalších 49 pod vlivem drog.

Při dopravně bezpečnostní akci se zaměřili tedy nejen na tyto dvě věci, ale také na technický stav aut i používání bezpečnostních pásů. Výsledky silničních kontrol ale dávají za pravdu neblahým statistikám.

„Policisté zastavili první čtyři vozidla a nestačili se divit. Dva řidiči nepoužili během jízdy bezpečnostní pásy. Další řidič dokonce nevlastní žádné řidičské oprávnění, a navíc měl řídit pod vlivem marihuany,“ říká policejní mluvčí Aleš Brendl.

Vzorní řidiči naopak před odjezdem dostali od policistů nealko pivo. Akce se u řidičů setkala podle policistů s kladnou odezvou. „Policisté ve svém úsilí rozhodně nepoleví a již v těchto dnech připravují v souvislosti s bezpečností silničního provozu další preventivní akce,“ doplňuje Brendl.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, dopravně bezpečnostní akce, BESIP, Pivovar Nová Paka, marihuana, pásy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.