sobota 11. července 2020 Olga

FOTO: V Bohuslavicích se převrátila cisterna plná vody. Skončila podvozkem vzhůru

Na první pohled kuriozní nehoda se stala včera v Bohuslavicích na Náchodsku. Převrátila se tu cisterna plná vody a zůstala koly vzhůru na silnici. Řidiči se lehce zranil šestačtyřicetiletý řidič. Z auta se ale dostal ještě před příjezdem hasičů a záchranářů.

K nehodě došlo pravděpodobně vlivem rychlejší jízdy. „Při průjezdu pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a vlivem síly cca 3 tisíc litrů vody v cisterně došlo k narušení jízdní stability, čímž se nejprve cisterna převrátila na pravou stranu a poté na střechu,“ vysvětluje mluvčí policie Iva Kormošová.

Policie na místě provedla dechovou zkoušku, ta skončila s negativním výsledkem. Celková škoda je odhadnuta zhruba na 75 tisíc korun. 50 tisíc na samotné cisterně a zhruba 15 tisíc korun na plotu vedle silnice.

„Jednotky místo události zajistily, zabezpečily havarovaný automobil, provedly opatření proti vzniku požáru a jímaly unikající naftu z nádrže,“ vysvětluje mluvčí hasičů Martina Götzová. Kromě nafty z cisterny unikala i voda.

„Následně se hasičům podařilo palivovou nádrž vozidla demontovat, čímž bylo zabráněno dalšímu úniku pohonných hmot,“ dodává mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky Bohuslavice, Náchodsku, nehoda, cisterna, voda, nafta, hasiči, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.