pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Policie hledá řidiče a svědky riskantního předjíždění na Jičínsku

Stačilo pár vteřin a mohlo dojít k neštěstí. Policie proto hledá řidiče tmavého osobního auta, který v nepřehledné zatáčce na trase z Vidochova na Horka u Staré Paky na Jičínsku předjížděl nákladní automobil. Videozáznam poskytla pětačtyřicetiletá řidička jedoucí ve směru na Novou Paku. Díky její včasné reakci se nikomu nic nestalo.

K riskantnímu předjíždění mělo dojít v pondělí 20. ledna v půl deváté ráno na silnici I/16. „V protisměru se proti řidičce objevilo předjíždějící osobní vozidlo. Řidič za volantem v tomto okamžiku pravděpodobně špatně vyhodnotil celou situaci a předjížděl i přesto, že neměl před sebe náležitý rozhled k bezpečnému manévru,“ vysvětluje předjíždění mluvčí policie Aleš Brendl.

Za toto nebezpečné předjíždění hrozí řidiči ve správním řízení pokuta od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení na jeden rok. 

Policisté proto žádají svědky a ostatní řidiče, kteří mohou poskytnout jakékoli informace, aby je kontaktovali na kterékoli služebně Policie České republiky nebo přímo na služební telefonní lince 974 533 350. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři , | Foto Policie ČR

Štítky nebzpečené, předjíždění, pátrání, nová paka, jičínsko, policie, bezohledný řidič

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.