středa 5. srpna 2020 Kristián

VIDEO: Cestující MHD v Hradci se můžou těšit na zbrusu nový a moderní autobus

Cestující MHD v Hradci Králové se opět můžou těšit na zcela nový autobus který na hradecké ulice vyjede už v průběhu příštího týdne. Zatím jen do konce na roku na zkoušku.

Zcela nový exemplář nasadí Dopravní podnik města Hradce Králové na tři linky (9, 23, 24). Design nového autobusu je podobným těm, který už cestující v Hradci Králové znají z nových elektrobusů.  

Dopravní podnik má autobus zatím jen vypůjčený do konce letošního roku k testování, aby si ověřil, jakým způsobem bude na hradeckých ulicích fungovat. MHD v Hradci se totiž chystá na další velkou obměnu vozového parku. Dopravní podnik by chtěl v příštím roce vyměnit dosluhující kloubové autobusy.

Dopravní podnik stotisícového Hradce Králové bude příští rok pokračovat v obměně vozového parku. V roce 2020 chce nakoupit za 57 milionů korun deset nových nízkopodlažních dieselových autobusů, řekl dnes Vladimír Pejřil z vedení dopravního podniku. Podnik podle něj ročně obměňuje v průměru pět až sedm vozidel v celkové hodnotě 30 až 40 milionů korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto youtube/SOR NS 18

Štítky Trojelbus. Hradec Králové, MHD, SOR NS 18

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.