sobota 15. srpna 2020 Hana

Měření potvrdilo zvýšení hluku z D11 v Plačicích. Obyvatelé se ale protihlukové stěny zatím nedočkají

Kontrolní měření v Plačicích dalo místním za pravdu, hluk z přilehlého úseku dálnice D11 se zvyšuje. Město na žádost obyvatel a komise místní samosprávy Plačic nechalo provést oponentní posudek hlukového zatížení, k tomu, který zpracovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ačkoliv se prokázalo, že hluková zátěž je vyšší, k instalaci protihlukových opatření zatím nedojde. Město chce v kontrolních měřeních, které zatím vyšla na 95 tisíc korun včetně DPH, nadále pokračovat.

„Ukázalo se, že hluk sice není nad přípustnou normou, aby muselo ŘSD okolí dálnice upravit, nicméně jeho intenzita zatím stále stoupá, což právě toto měření jasně prokázalo. Někteří obyvatelé Plačic to mají vzdušnou čarou k dálnici necelých 400 metrů, houstnoucí provoz je tedy může skutečně obtěžovat," řekl Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic

"Úroveň hluku chceme nechat pravidelně sledovat, jelikož se dá očekávat zvýšení provozu v souvislosti se zprovozněním dálnice na Jaroměř,“ dodává Bláhá s tím, že v návaznosti na otevření nového úseku dálnice by mělo proběhnout další měření.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Tisková zpráva | Foto pixabay.com | Zdroj Magistrát města Hradec Králové

Štítky Dálnice D11, hluk, Hradec Králové, Plačice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.