čtvrtek 29. října 2020 Silvie

V Nové Pace začala výstavba autobusového terminálu za 64 milionů

Autobusový terminál v Nové Pace na Jičínsku by měl začít fungovat na podzim příštího roku. Stavební práce začaly v polovině října, řekl dnes starosta Josef Cogan. Terminál vzniká v místě původního autobusového nádraží.

"Ve smlouvě je termín dodání stavby k 31. říjnu 2020. Autobusové nádraží bude po dobu stavebních prací mimo provoz, provizorní zastávky budou v Kotíkově ulici," řekl Cogan.

Nový terminál za 64 milionů korun bez DPH by měl cestujícím nabídnout zázemí včetně toalet a desítek parkovacích stání. Dotace činí 48,5 milionu korun bez DPH. Desetitisícová Nová Paka je regionálním dopravním uzlem na cestě do Krkonoš.

Stavbaři budou letos pracovat hlavně v místě autobusového nádraží, a to na budově navržené jako jednopodlažní, prosklený objekt. "Momentálně se pracuje na pilotech pro nový objekt. Uvidíme, co do konce roku stihnou. Záleží také na počasí," řekl Cogan.

Měla by tam vzniknout nová komunikace, přes 40 parkovacích míst a autobusová stání. Těžiště stavebních prací se v příštím roce přesune za silnicí II/284, kde je v plánu dalších 28 parkovacích míst. Tam by se měl také terminál napojovat na pěší zónu.

O umístění nového terminálu rozhodli před třemi lety v anketě obyvatelé města. Dalšími variantami byl přesun nádraží na jiné místo a ponechání současného stavu.

Autoři | Foto d4f.cz

Štítky ČR, stavby, správa, doprava, autobusová, Nová Paka, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.