středa 15. července 2020 Jindřich

Parkoviště u fakultní nemocnice se začne stavět v pondělí

U hradecké fakultní nemocnice se od pondělí 16. září začne se stavbou parkoviště pro 205 parkovacích míst. Firma je postaví za necelých 11 milionů korun včetně DPH. Zpevněná parkovací plocha by měla být podle smlouvy hotová do pěti měsíců od zahájení stavby včetně kolaudace.

Nyní už máme podepsanou smlouvu a staveniště se bude stavební firmě předávat v pondělí. Věřím, že počasí umožní maximum prací stihnout ještě do konce tohoto roku. U nemocnice by měli řidiči počítat s dopravním omezením, které potrvá minimálně do poloviny prosince. Předpokládáme, že ke konci zimy by parkoviště již mohlo být využíváno. Na tuto investici plánujeme využít finance od společnosti CTP, které městu byly převedeny v rámci dohody o narovnání,“ sdělil náměstek primátora pro investice Jiří Bláha.

Parkoviště bude pro 205 parkovacích míst, včetně osmi pro zdravotně postižené osoby. Situováno bude na doposud zatravněném prostoru mezi obslužnou místní komunikací na východní straně areálu fakultní nemocnice a Zborovskou ulicí.

Pro řidiče už je fakultní nemocnice dlouhodobě noční můrou. Zaparkovat v areálu je v podstatě nemožné a i v širokém okolí je to boj o každé místo. Nicméně podle občanů není kapacita parkoviště přiměřená. Mělo by být podle nich větší. Zda parkovací místa budou kapacitě stačit, se dozvíme již v lednu. 

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Nemocnice, Hradec Králové, parkoviště, auta, prostorH

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.