sobota 11. července 2020 Olga

FOTO: Smrt čtyř lidí v Černožicích nezavinila závada na signalizaci

Světelná a zvuková signalizace na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku v době tragické nehody v červenci fungovala a nemohla být příčinou dopravní nehody. Při střetu vlaku s osobním autem zahynuli čtyři lidé. Dnes s odvoláním na závěry vyšetřování Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) řekla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková. Už v den neštěstí Drážní inspekce uvedla, že podle předběžného zjištění výstražná světla na přejezdu v době nehody byla funkční.

Podle policie tak vyšetřování tragické nehody spěje ke konci. „V závěrech šetření (SŽDC) se jednoznačně konstatuje, že k dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými, střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení," uvedla Ježková.

Kontrolou a přezkoušením přejezdového zabezpečovacího zařízení bezprostředně po nehodě bylo podle ní také zjištěno, že v době srážky bylo zařízení plně funkční. „Nemohlo být příčinou dopravní nehody,“ dodala.

Pracuje se na zvýšení bezpečnosti

Přejezd měl v době nehody pouze světelné a zvukové výstražné zabezpečovací zařízení. V současnosti se pracuje na zvýšení bezpečnosti. Osazení přejezdů závorami je součástí přestavby železniční stanice v nedaleké Jaroměři za více než 900 milionů korun, zahájené loni v únoru.

Tragická nehoda se stala v neděli 14. července na přejezdu v černožické Hradecké ulici. Spěšný vlak, který jel z Trutnova na Hradec Králové, se tam střetl s osobním autem, zemřeli dva dospělí a dvě děti. Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí a po nárazu před sebou auto tlačil přibližně 300 metrů. Nikomu z osmi desítek cestujících ve vlaku se nic nestalo.

Autoři | Foto KŘP Královéhradeckého kraje

Štítky ČR, nehoda, železnice, úmrtí, Černožice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.