čtvrtek 2. července 2020 Patricie

V Jičíně zajistí MHD v příštích deseti letech místní podnikatel

V Jičíně bude od ledna příštího roku zajišťovat hromadnou dopravu nový dopravce, firma místního podnikatele Milana Fejfara. Město s ní uzavřelo smlouvu na deset let.

"Dosavadní dopravce BusLine tak v Jičíně v prosinci skončí. Novinářům to dnes sdělili zástupci radnice. Provozovatel Milan Fejfar zvítězil ve výběrovém řízení, ve kterém nabídl nejnižší cenu 49 korun bez DPH za ujetý kilometr.

Jde o dlouhodobý kontrakt mezi městem a místní firmou, která uspěla ve výběrovém řízení. Jméno Milan Fejfar je v Jičíně dobře známé a věřím, že po dobu deseti let bude přinášet kvalitní službu dopravní obslužnosti občanům města Jičína," uvedl starosta Jan Malý (ANO).

Do konce roku 2029 by měl dopravce najet okolo 350.000 kilometrů, tedy 35.000 kilometrů ročně. Náklady bude hradit město. "Uhrazené jízdné od cestujících dopravce použije ke snížení fakturovaných částek vůči městu, a tak se uživatelé služby budou fakticky podílet na jejím financování," sdělil mluvčí radnice Jan Jireš.

V Jičíně je jedna trasa v podobě smyčky. Město počítá od roku 2020 s prodloužením linky MHD v ulici Přátelství na jihu města asi o jeden kilometr, tak aby autobusy obsloužily větší část Nového Města. Jinak se pro cestující příliš nezmění.

"Minimální kapacita autobusu bude 25 cestujících, z toho minimálně 15 míst pro sedící. Vozidlo musí umožňovat přepravu handicapovaných osob," dodal Jireš. Dopravce nejpozději do začátku roku 2021 zakoupí nový autobus, který bude splňovat emisní normy Euro 6.

Autoři

Štítky ČR, správa, MHD, Jičín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.