sobota 11. července 2020 Olga

Pozor na únavu za volantem. Policie řeší dvě nehody na dálnici, kdy řidiče přemohl mikrospánek

Letní tropické teploty si vybírají svou daň. Jen v tomto týdnu řešili hradečtí policisté na dálnici D11 dvě podobné nehody, kdy řidiči za volantem usnuli a havarovali. Policisté doporučují při únavě vůbec neřídit a dodržovat i další zásady.

První dopravní nehoda se stala 25. června v odpoledních hodinách ve směru jízdy na Hradec Králové, kdy se pětačtyřicetiletý řidič Opel Vivaro nevěnoval plně řízení vozidla, pravděpodobně usnul a narazil přední částí vozidla na zadní část vozidla VW Turan. „Po nárazu strhl řízení vpravo a svou cestu zakončil nárazem na silniční svodidlo,“ uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.Jen o den později došlo k obdobné dopravní nehodě na D11 ve stejném směru jízdy, při které čtyřiašedesátiletý řidič vozidla BMW zřejmě rovněž usnul a při jízdě v pravém jízdním pruhu na přímém úseku dálnice plynule přejel na nezpevněnou krajnici, kde se dostal až na pravá svodidla a skončil v silničním příkopu.

U obou těchto dopravních nehod hrálo roli velmi teplé počasí, řidiči by měli být na svých cestách v takovýchto dnech obzvláště opatrní. „Vlivem horka často přichází únava a zpomalují se reakce. Policisté proto doporučují dodržovat pitný režim a přebytečné svršky svléknout ještě před usednutím za volant, nikoli během jízdy. Pokud pociťujete únavu, vystřídejte se v řízení, a když to není možné, raději si dejte přestávku,“ dodala mluvčí.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, dálnice, D11, mikrospánek, policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.