pondělí 13. července 2020 Markéta

Hradecký kraj začne hodnotit desetiletý tendr na autobusové firmy

Královéhradecký kraj dnes odpoledne začne otevíráním nabídek hodnotit osmimiliardový tendr na autobusové dopravce. V soutěži kraj vybere firmy, které budou zajišťovat dotovanou linkovou autobusovou dopravu v kraji od roku 2020 do roku 2030. Tendr vypsal kraj loni na konci října. Uzávěrka pro podání nabídek je dnes ve 14:00. Nabídky lze podat pouze elektronicky.

Původně kraj stanovil termín pro podání nabídek na 16. leden. Důvodem následných pěti posunutí termínu byly aktualizace zadávací dokumentace. Při poslední aktualizaci rada kraje také zvýšila maximální hodnotu nabídkových cen za roční dopravní výkon. Toto zvýšení však neměnilo maximální cenu celé zakázky, která zůstala 7,7 miliardy korun za deset let.

Zakázka je rozdělena na osm územních oblastí. Soutěží se o dopravu na Broumovsku, Náchodsku, Novoměstsku, Rychnovsku, Trutnovsku, Královédvorsku, Hradecku a Jičínsku. Kraj předpokládá, že po vyhodnocení tendru budou mít vítězné firmy na přípravu zahájení dopravy pro kraj zhruba rok. Vlastní plnění zakázky by mělo začít od změny jízdních řádů v září 2020.

Nyní v kraji zajišťuje dotovanou linkovou dopravu 11 autobusových firem. Kontrakty jim skončí v momentě, kdy se dopravy ujmou vítězové osmimiliardového tendru.

Autoři | Foto Tomáš Vodička

Štítky ČR, automobilová, správa, autobusy, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.