pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

VIDEO: Polák se po D11 řítil více než dvousetkilometrovou rychlostí. Předjel přitom policejní hlídku

Velmi dramatické chvíli zažili policisté poslední únorový den na dálnici D11 nedaleko Hradce. Velmi vysokou rychlostí je totiž večer ve směru z Prahy na Hradec předjel Volkswagen Passat s polskou registrační značkou. Vozidlo řítící se rychlostí 201 km/h strážci zákona zanedlouho dostihli a zastavili. Šofér nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

„Vozidlo řítící se rychlostí 201 km/h kolegové dostihli a za použití výstražného světelného a zvukového znamení riskantní jízdu muže cizí státní příslušnosti ukončili. Po odečtení tolerance byla výsledná rychlost jízdy 194 km/h. Vzhledem k tomu, že v daném úseku je povolená rychlost 130 km/h, překročil ji řidič o 64 km/h,“ popsala mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Dechová zkouška byla u řidiče negativní stejně jako test na přítomnost drog v těle. Řidič se pravděpodobně dopustil přestupku, který bude řešit příslušný správní úřad. „Vzhledem k tomu, že řidič je cizí státní příslušnosti, byla řidiči uložena kauce ve výši 7000 Kč. V tomto případě je kauce chápana jako jistina pro případ, že by se řidič nedostavil k projednání spáchaného přestupku ke správnímu orgánu,“ dodala Vlčková.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Policie ČR, D11, dálnice pronásledování

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.