úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Hradecký dopravní podnik navýšil v loňském roce počet cestujících, jelo jich skoro o 400 tisíc více

Hradeckou hromadnou dopravou jelo v roce 2018 opět více lidí. Loni přepravily autobusy, trolejbusy a elektrobusy 37 030 435 cestujících, což znamená oproti roku 2017 navýšení téměř o 400 tisíc osob.

Podle vedení dopravního podniku je jedním z důvodů, proč došlo k navýšení počtu cestujících, loňské zkvalitnění vozového parku hradecké MHD. Do provozu bylo zařazeno dvacet nových elektrobusů SOR NS 12 ELECTRIC, devět parciálních trolejbusů SOR TNB 12 s pomocným bateriovým pohonem a tři dieselové autobusy IVECO Urbanway. Na další obnovu vozidel se může hradecká veřejnost těšit i v příštím roce, dopravní podnik zakoupí 10 nových dieselových autobusů

„O tom, co je nového v prostředí hradecké MHD, se můžete sami přesvědčit v sobotu 18. května 2019, kdy dopravní podnik organizuje akci k oslavě 70. let trolejbusové dopravy v Hradci Králové v prostorách Terminálu hromadné dopravy. Letos uplyne 70 let od zahájení pravidelné trolejbusové dopravy v Hradci Králové, kdy 2. května 1949 byla uvedena do provozu linka Nádraží – Nový Hradec Králové,“ řekl vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna.

Štítky dopravní podnik, autobusy, trolejbusy, Hradec Králové

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.