čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Počet obětí dopravních nehod v kraji opět klesl, loni na silnicích zemřelo 20 lidí

V Královéhradeckém kraji loni zemřelo při dopravních nehodách 20 lidí, což bylo o čtyři méně než v roce 2017. Počet mrtvých při nehodách v Královéhradeckém kraji trvale klesá od roku 2013. Celkový počet nehod v kraji loni klesl o dvě procenta na 5065 nehod. Hradecký kraj tradičně patří v ČR k regionům s nejmenším počtem tragických nehod.

Počet těžce zraněných lidí při nehodách loni vzrostl o 14 procent na 158 z předloňských 139. Lehce zraněných mírně ubylo o devět na 1360. Celková škoda při policií evidovaných nehodách loni v Královéhradeckém kraji klesla o tři procenta na 315 milionů korun.

Nejtragičtější byl na silnicích hradeckého kraje prodloužený víkend na konci září, kdy na silnicích v kraji zemřeli tři lidé. V pátek 28. září po nárazu auta do stromu u Janských Lázní na Trutnovsku zemřeli dva muži. Po havárii osobního auta u Holovous na Jičínsku dne 29. září zemřel třiatřicetiletý spolujezdec. Z auta, v němž jelo šest lidí, další dva lidé utrpěli vážná zranění a tři lehká.

V polovině května v Machově na Náchodsku zemřeli dva lidé. Auto nejprve srazilo a usmrtilo cyklistu. Pak auto narazilo do stromu a spolujezdkyně v něm zemřela. U Smiřic na Hradecku 10. října skončila srážka motocyklu s chodcem úmrtím chodce i motorkáře.

Poslední obětí nehod loňského roku v kraji se stala 18. prosince žena při srážce dvou osobních aut a nákladního auta u Holína u Jičína. Další tři lidi utrpěli při nehodě zranění a záchranáři je převezli do nemocnice.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nehoda, automobil, 2018, Královéhradecký kraj, Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.