Od pondělí uzavírka na Výšince. Řidiči projedou jen kyvadlově

Od pondělí začíná částečná uzavírka na Výšince, provoz bude řízen kyvadlově. Rekonstrukce silnice I/14 potrvá do 15. června a přinese i přípravu na úsekové měření rychlosti.

Řidiče čekají od pondělí omezení na hlavním tahu mezi Trutnovem a Jaroměří. Na Výšince začíná dvouměsíční oprava silnice I/14 v délce 1,4 km. Jezdit se bude kyvadlově. Ve dne budou dopravu řídit stavaři a v noci semafory.

Stavba zahrnuje výměnu krytu vozovky, sanaci podkladu, úpravu příkopů, pročištění propustků a nové značení i svodidla. Zakázku za 15,2 milionu Kč bez DPH provede firma Colas.

Navíc se na rovince mimo obec chystá úsekové měření rychlosti. Dočasné radary budou hlídat sedmdesátku mezi cedulí Výšinka a odbočkou na Žďár a Staré Buky. Termín spuštění zatím není znám.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Výšinka, doprava, Trutnovsko, provoz, Královéhradecký kraj

Komentáře

Jan Jasansky

A je to na I/14, nebo na Výšince I/37

Neděle, 6. dubna 2025, 17:32Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.