úterý 20. října 2020 Vendelín

Kuriózní nehoda na Slezském Předměstí. Namol opilý řidič naboural do několika zaparkovaných aut

, aktualizováno 22. listopadu 2018, 12:09

Krátce po včerejší 22. hodině bylo v Jižní ulici na Slezském Předměstí rušno. Osobák tam vyjel ze silnice, poškodil dopravní značky a naboural do několika zaparkovaných aut na parkovišti. Viník nehody nadýchal téměř 3 promile. Celkem vznikla škoda na sedmi vozech.

Policie přijala na operačním středisku hned tři telefonáty od místních, kteří z oken svých bytů "řádění" opilého šoféra viděli. Na místo se ihned vydali policisté i hasiči. „Z vozu, který nehodu způsobil, se po nárazu kouřilo, ale k požáru nedošlo. Jednotka provedla na havarovaných autech opatření proti vzniku požáru a zasypala uniklé provozní náplně sorbentem,“ popsala zásah mluvčí hasičů Martina Götzová.

Opilý řidič s vozidlem značky Ford jel od ulice Víta Nejedlého směrem na Bří Štefanů, při průjezdu pravotočivé zatáčky jel rovně, vjel na chodník, kde narazil do dopravní značky. Pokračoval v jízdě, kde o pár metrů dále narazil do kovového sloupku. Ani to ho však nezastavilo, sjel z chodníku, přejel ulici Slezskou, najel opět na chodník, který přejel a sjel do prostoru parkoviště, kde narazil do šesti osobních aut. 

Policejní hlídka, která dorazila na místo, zajistila téměř třicetiletého řidiče. "Při dechové zkoušce mu naměřila 2,55 promile a při opakované zkoušce 2.73 promile alkoholu v dechu. Zadržela mu řidičský průkaz a převezla na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Muž sotva mluvil a na zemi u spolujezdce policisté našli jednu plnou a dvě prázdné láhve od rumu a dvě kofoly. Přiznal se k vypití jedné půllitrovky rumu. 

Škoda na všech vozidlech byla odhadnuta na 275 tisíc a na dopravním značení apod. 20 tisíc.

Událost se obešla bez zranění. Opilého šoféra v nejbližších dnech čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky HZS, Policie ČR, nehoda, Jižní ulice, Hradec Králové

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.