středa 5. srpna 2020 Kristián

Lanovka na Sněžku od pondělí do 7.prosince pojede jen o víkendech

Kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu na Sněžku bude od pondělí do 7. prosince s výjimkou víkendů mimo provoz. Důvodem je pravidelná podzimní údržba lanovky. V posledních dnech provoz lanovky omezoval silný vítr, řekl dnes náčelník lanovky Jiří Martinec. Dnes vítr provoz lanovky neomezil, jezdily oba úseky. O tomto víkendu v Krkonoších jezdí ještě lanovky z Janských Lázní na Černou horu a ze Špindlerova Mlýna na Medvědín.

Lanovku na Sněžku čeká od pondělí pravidelná údržba sestávající z především z kontroly tratě, pohonů, stanic a kabin. U několika kabin technici udělají kontrolu a rozebrání jejich uchycení k lanu. „Větší servis plánujeme na jaro, týkat se bude brzd lanovky,“ řekl Martinec.

Letošní letní sezona podle něj byla z pohledu návštěvnosti nejlepší od roku 2013, kdy začala jezdit nová kabinová lanovka, která nahradila původní dvousedačkovou lanovku z roku 1949. „V létě nám přálo počasí, pouze ke konci nás trápil vítr,“ řekl Martinec. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Při silném větru obvykle stojí horní úsek z Růžové hory na Sněžku.

Kromě lanovky na Sněžku bude o víkendech v listopadu v Krkonoších v provozu ještě kabinová lanovka na Černou horu. Čtyřsedačková lanovka na Medvědín bude v provozu do 18. listopadu, přičemž mezi 5. až 9. listopadem bude mít odstávku. Naplno se lanovky v Krkonoších opět rozjedou se zahájením lyžařské sezony.

Autoři | Foto Michal Vodička

Štítky rekreace, železnice, lanovky, Krkonoše

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.