středa 21. října 2020 Brigita

Státní svátek ve znamení uzavírek, v centru Hradce se bude závodit

Den české státnosti budou v Hradci Králové provázet dopravní komplikace. Stane se tak kvůli běžeckému a cyklistickému závodu. Uzavřeno bude po celý den několik ulic v centru. Hokejoví fanoušci navíc nebudou moci využít parkoviště u zimního stadionu.

Komplikace v dopravě zažijí hradečtí občané o státním svátku. V centru města se totiž tento pátek koná běžecký a cyklistický závod. Kvůli akci s názvem "Mitas Gočárovy schody" bude provoz značně omezen. Bude platit zákaz vjezdu do ulice Komenského od ulice Na Kropáčce k zimnímu stadionu, do ulice ČSA v části od ulice v Kopečku po ulici Chmelova. 

Dále bude uzavřena levá část Velkého náměstí, část ulice Karla Tomana a ulice v Kopečku. Aby se tedy řidiči mohli dostat na Velké náměstí, do přilehlých ulic a zpět, bude po celý den ulice Mýtská fungovat v obou směrech.

„Žádáme řidiče, aby dodržovali provizorní dopravní značení, aby dbali pokynů pořadatelů akce, byli ohleduplní k návštěvníkům a pokud mohou, zvolili jinou trasu než malý vnitřní okruh v centru města,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. 

Všechny objízdné trasy budou pro řidiče vyznačeny po vedlejších ulicích.

Uzavírky přinesou komplikace i pro návštěvníky pátečního hokejového zápasu. Fanoušci nebudou moci využít parkoviště u zimního stadionu. 

Změny čekají také městskou hromadnou dopravu. Linky č. 2, 5, 6, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 27 a 33 pojedou po objízdných trasách.

V obou směrech nebudou obsluhovány zastávky Adalbertinum, Komenského a Zimní stadion. Směrem k Zimnímu stadionu nebude obsluhována zastávka Heyrovského. Zřízena bude náhradní zastávka Soud u budovy krajského soudu a budou zde zastavovat všechny projíždějící linky.

Autoři

Štítky uzavírky, závody, doprava, komplikace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.