Počasí dnes15 °C, zítra13 °C
Pondělí 20. března 2023  |  Svátek má Světlana

Jedličkova dálnice v Novém Bydžově poslouží nejen v průběhu uzavírky

Královéhradecké kraj postupně opravuje jednu z nejvytíženějších krajských silnic, nazývanou jako Jedličkova dálnice. Jde o silnici spojující Nový Bydžov s Chlumcem nad Cidlinou. Aby měla závěrečná etapa co nejmenší dopad na veřejnost, krajské vedení vyšlo bydžovské radnici vstříc. Poskytlo peníze na opravu silnice podél kolejí. Ta bude v průběhu rekonstrukce frekventované silnice sloužit jako objízdná trasa.

Vyhověli jsme návrhu novobydžovské radnice a na rekonstrukci takzvané Jedličkovy dálnice, která bude sloužit motoristům během uzavírky naší silnice v úseku od průmyslové zóny Zábědov ke kruhovému objezdu v centru města, poskytneme 1,5 z celkových 3,5 milionu korun. Díky tomu nebude veřejnost naší investicí do silnice druhé třídy tolik omezena a zároveň bude mít tato komunikace velký potenciál do budoucna,“ vysvětluje hejtman Martin Červíček.

Jedličkova dálnice by neměla ztratit na významu ani po ukončení stavebních prací na silnici II/327. Město chystá její prodloužení kolem železničního nádraží až do Skřivan. Vznikl by obchvat centra, kterému se ulehčí od dopravního zatížení. Současně s její rekonstrukcí vznikla hned vedle nová cyklostezka za sedm milionů korun.

Postupnou a finančně nákladnou opravu silnice druhé třídy mezi Novým Bydžovem a Chlumcem nad Cidlinou zahájil kraj už v roce 2020. Zrekonstruován je přibližně šestikilometrový úsek mezi Chlumcem a průmyslovou zónou Zábědov. Stavba zatím vyšla na sto čtyřicet milionů korun.

Poslední, třetí etapa, vyjde na sedmdesát pět milionů korun a má skončit v roce 2025. Během ní postaví město vedle silnice cyklostezku do průmyslové zóny.

Za pár týdnů začne sloužit cyklistům nová cyklostezka mezi Novým a Starým Bydžovem, která vyšla na dvacet milionů korun.

Kraj také chystá investice v nedalekém Chlumci nad Cidlinou. „V současnosti jednáme s vedením města o rekonstrukci silnice od železničního přejezdu k Fajn parku. Stavbu ale musíme zkoordinovat se záměrem Správy železnic, která zde plánuje vybudovat mimoúrovňový přejezd,“ dodává hejtman Martin Červíček.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Jedličkova dálnice, Nový Bydžov, rekonstrukce, cyklostezka, silnice, dálnice, Královéhradecký kraj, Chlumec nad Cidlinou, Martin Červíček, Zábědov, Správa železniční dopravní cesty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.