neděle 25. října 2020 Beáta

Ohnišovem se řítil pekelnou rychlostí. Policisté mu naměřili 132 km/h

Policisté v Ohnišově na Rychnovsku asi nevěřili svým očím, když se na displeji měřícího zařízení ukázala hodnota 132 km/h. Přesně tolik jel třiatřicetiletý muž se svojí Octavii ve středu odpoledne.

„Dopravní hlídka se opět zaměřila na trasy, kterými zaměstnanci přijíždějí do průmyslové zóny či naopak. V době, kdy dochází ke střídání směn, v obcích projíždí větší počet aut, a zdaleka ne všechny předpisově,“ řekla mluvčí rychnovských policistů Alena Kacálková.

Kvůli časové tísni, kdy řidiči spěchají buď do práce nebo z práce, dochází prý v okolí průmyslové zóny k častému porušování dopravních předpisů. Zejména nedodržování maximální povolené rychlosti.

Rekordmanem, minimálně tohoto týdne, je třiatřicetiletý muž, kterému dopravní hlídka laserovým měřičem zadokumentovala při projíždění obcí Ohnišov ve směru na Dobrušku rychlost 132 km/h. 

„Policisté v tomto případě, kdy muž překročil nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 40km/h a více, oznámí přestupek příslušnému správnímu orgánu, který s provinilcem zahájí správní řízení. Sankcí je kromě bodového a finančního postihu i zákaz činnosti,“ doplnila Kacálková.

Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u tohoto řidiče negativní.

„Stížnosti na nedodržování povolené rychlosti jsou časté a opakované. Hlídky policistů se na ně zaměřují denně při běžném výkonu služby a v této činnosti budou pokračovat i nadále,“ uzavřela mluvčí.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Policie ČR, měření, rychlost, Kvasiny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.