čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Hradecké Divadlo Drak začne hrát 31. května. Diváci musí mít negativní test a vyplněný formulář

Po téměř sedmiměsíční pauze začne Divadlo Drak v Hradci Králové opět hrát. Poprvé se veřejnosti zpřístupní 31. května. Diváci uvidí reprízu inscenace Cesta. Návštěvníci budou muset dodržovat všechna platná hygienická opatření a mít nasazený respirátor. Vstupenky se prodávají od včerejšího rána.

První představení Cesta odehrají herci ve Studiu Divadla Drak 31. května od 19 hodin. 

Představení Cesta je hudebně-divadelní session inspirovaná tvorbou i životními postoji americké beatové generace. V samotné hře navíc diváci uvidí herce, kteří byli nominováni na Cenu Thálie. Hned na druhý den divadlo připravuje autorské čtení Veroniky Riedlbauchové Do hajan! 

Během června divadlo uvede dvě premiéry. Během prvního víkendu to bude veselohra pro děti od tří let Kašparův zvěřinec. O druhém je v plánu inscenace R.U.R. 2.0 na motivy Čapkova dramatu. „R.U.R. 2.0. není interpretací původního dramatu, ale rozehrává jeho ústřední myšlenku ve zcela nových souvislostech," řekl režisér a umělecký šéf Divadla Drak Jakub Vašíček

Diváci musí dodržet přísná pravidla  

„Vstupenky do Divadla Drak nejsou číslovány. Z důvodu nutného dodržení rozestupů mezi diváky, vyjma členů jedné domácnosti, bude každý divák při vstupu do divadla usazen divadelním personálem tak, aby byla dodržena veškerá hygienická opatření,“ píšou zástupci divadla na svém webu.  

Všichni návštěvníci se budou muset prokázat negativním testem. V případě PCR testu může být potvrzení staré sedm dní. U antigenního testu z odběrného místa 72 hodin. Alternativou je potvrzení o dokončeném očkování nebo prodělané nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech. Negativní testování nelze prokázat samotestem provedeným doma nebo v zaměstnání.  

Souběžně s tím musí každý z diváků vyplnit formulář a nechat na sebe kontakt. Ten divadlo použije ve chvíli, kdy bude třeba někoho z hostů vytrasovat. Lze ho vyplnit před představením v divadle, nebo si ho vytisknout doma a do divadla ho přinést vyplněný. Všem bude u vstupu změřena tělesná teplota.  

Klicperovo divadlo se otevře 1. června  

Klicperovo Divadlo chce 1. června uvést novou hru Hana. Samotná premiéra bude rozdělena do dvou dnů a diváci ji budou sledovat ve Studiu Beseda. „Beseda je malá, proto máme dvě premiéry hry Hana, první bude 1. června a druhá 2. června," řekl mluvčí divadla Martin Sedláček

Hradecké divadlo má v plánu, že během června odehraje 16 představení. I zde budou muset lidé dodržovat výše zmíněná pravidla. Vládní nařízení navíc zakazují zaplnit všechna místa v hledišti. Polovina sedaček musí zůstat prázdná.

Ohodnoť článek

Štítky Divadlo Drak, Klicperovo divadlo, představení, Hradec Králové, pravidla, rozvolnění, COVID-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.