neděle 20. června 2021 Květa

Hradecký hokej má novou posilu. Čtvrtým zámořským hráčem se stává Colton Hargrove z Dallasu

Mountfield v Hradci Králové rozšířil svoji sbírku zahraničních hráčů. Mužstvo pod Bílou věží v dalších sezónách podpoří americký forvard, osmadvacetiletý rodák z Dallasu, Colton Hargrove. Poslední dvě sezóny strávil v dresu Bolzana a Fehérváru v mezinárodní EBEL. Nyní podepsal jednoletou smlouvu s následnou opcí.

„Colton je typologicky hráč, kterého jsme již delší dobu sháněli, protože potřebujeme zvýšit důraz v osobních soubojích v útočné fázi. Je silově výborně vybavený, hraje velmi důrazně, navíc je použitelný na přesilovky i oslabení,“ řekl generální manažer klubu Aleš Kmoníček.  

Stejně jako ostatní zahraniční posily, by se měl Hargrover připojit k týmu v polovině července. To začne předzávodní období. „Colton je hráč v nejlepším hokejovém věku, kterého jsme dlouhodobě sledovali. Jako útočník je silný v osobních soubojích, hlavně v předbrankovém prostoru. Věřím, že pro náš tým bude posilou,“ řekl hlavní kouč Tomáš Martinec

Colton bodoval už na škole  

Colton Hargrove se narodil 25. června 1992 v texaském Dallasu. Už v mládežnických kategoriích byl velice dobrý ve sbírání kanadských bodů. Cestu za svým hokejovým snem nasměřoval přes Western Michigan University, kde hrál mezi lety 2012 a 2015. To už na něj měl práva Boston Bruins, který ho v roce 2012 draftoval. 

Po absolvování vzdělání se přesunul na farmu Medvědů do Providence. Ve státě Rhode Island strávil tři sezóny a postupně posbíral 30, 27 a 33 kanadských bodů. Do hlavního týmu se však neprobojoval, a tak přišla změna a návrat do rodného Texasu. Na farmě Dallasu zaznamenal v 74 duelech 26 bodů. 

Poté se důrazný útočník rozhodl pro velkou změnu a vyrazil do Evropy, kde se upsal Bolzanu hrajícímu EBEL. Také na severu Itálie pokračoval ve sbírání bodů, zvládl jich 35. Ještě o čtyři více přidal ve svém doposud posledním působišti - maďarském Fehérváru, který hraje ICEHL. 

Ohodnoť článek

Autoři | Tisková zpráva | Foto Mountfield HK

Štítky Colton Hargrove, Hradec Králové, sport, hokej, posila, novinka, klub, Mountfield

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.