sobota 8. května 2021 Statní svátek

Hradec Králové bude mít milionové chodníky. Jejich oprava radnici vyjde na 12 milionů korun

V Hradci Králové začala rozsáhlá rekonstrukce chodníků, která vyjde městskou kasu na celkem 12 milionů korun. V současné době technické služby pracují v ulicích Bratří Štefanů, U Střelnice nebo Na Dřevěnce. Během jara dojde i na Poštovní ulici nebo ulici Za Škodovkou, kde nyní probíhá rekonstrukce kanalizace.

„Kromě těchto oprav se dělají nové schodišťové stupně v podchodu na třídě Karla IV. Koncem května by pak měly být dokončeny ještě probíhající stavební úpravy na křižovatce ulic Karla IV. a Průmyslová, kde jsou prodlužovány ostrůvky na ulici a upravovány nástupní plochy u přechodů. Následně bude také doplněno vodorovné a svislé dopravní značení,“ říká náměstek primátora Pavel Marek (ANO). Jen tyto práce vyjdou na zhruba sedm milionů korun.  

Další velkou investici plánuje Hradec Králové v Jiráskových sadech. I zde se místní dočkají nových cest pro pěší. „Kromě chodníků nás v příštích měsících čeká také oprava historického schodiště v Jiráskových sadech nebo úpravy bezpečnostního povrchu v Brněnské ulici. Na všechny tyto akce již máme vybrané zhotovitele,“ říká ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil

Na dlouhém seznamu opravovaných úseků město počítá i s opravou chodníků v ulici Za Škodovkou. „Zde nemůžeme zahájit práce ihned, jelikož zde ještě v těchto dnech probíhá výměna kanalizace a vodovodu,“ dodává Pospíšil.  

Samotné opravy chodníku zásadně neovlivní dopravu ve městě. S omezením však musí počítat přímo chodci. Některé úseky pro ně budou zcela uzavřené. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Hradec Králové, chodník, pěší, oprava, rekonstrukce, finance, Za Škodovkou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.