čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Desítky lidí v Hradci Králové podpořili nezávislost České televize

V Hradci Králové se šel protestní pochod za nezávislost České televize. Několik desítek lidí vyšlo večer z Masarykova náměstí v centru města. Symbolickým cílem bylo Kongresové centrum Aldis, kde má Česká televize regionální pobočku. Organizátorům se nelíbí politický tlak v radě veřejnoprávní televize.

Akci pořádal spolek Milion chvilek a na celou akci dohlížela policie. Zasahovat ale nemusela. „Na Masarykově náměstí se sešly asi čtyři desítky lidí, problémy nebyly," potvrdila mluvčí policie Lucie Konečná.  

Protestní pochod měl upozornit na politický tlak, který ohrožuje nezávislost České televize. „Stále častěji jsme ze strany některých členů Rady České televize svědky jednání na hraně zákona,“ uvedli organizátoři ve své oficiální pozvánce na sociálních sítích. Podle jejich slov je zde evidentní snaha o odvolání ředitele České televize a ovlivnit tak její nezávislost. Upozorňují také na zvláštní načasování krátce před volbami.  

 

Za nezávislost televize vznikla i petice  

Petice požaduje odvolání většiny členů Rady České televize. Pod žádost odvolání devíti členů se podepsala například iniciativa Stojím za ČT. „Každé zasedání Rady České televize eskaluje situaci, občané jsou svědky mocenské šikany, manipulace a zastrašování. Tomu jako občané nehodláme přihlížet," uvedl za Stojím za ČT Vojtěch Vašák

Podle petice by měli být odvoláni Hana Lipovská, Pavel Matocha, Daniel Váňa, Jiří Kratochvíl, Jiří Šlégr, Vladimír Karmazín, Roman Bradáč, Lubomír Veselý a Pavel Kysilka. Podle autorů petice se dopustili porušení zákona, když hlasovali pro sesazení dozorčí komise Rady České televize. 

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Milion chvilek - Hradec Králové | Zdroj ČTK

Štítky Milion chvilek, Česká televize, nezávislost, rada, pochod, protest, Hradec Králové, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.