sobota 8. května 2021 Statní svátek

Hradecký Majáles v květnu nebude. Organizátoři zkusí štěstí v září

Kvůli současné pandemii padlo i letos několik velkých festivalů. Tento týden oznámili zrušení například pořadatelé Rock for People nebo festivalu Brutal Assault v Josefově. Dnes se k nim přidal i Majáles v Hradci Králové. Organizátoři zkusí štěstí v září letošního roku. Jde o čtvrtý termín, který bude teprve upřesněn.

„Věřili jsme, že v dubnu a květnu bude situace příznivější a budeme tak schopni Majáles uskutečnit v tradičním formátu. Aktuálně se však nacházíme v situaci, která ještě nedovoluje pořádání obdobných akcí. Je nám to líto, ale musíme termín opět přeložit. Počítáme, že do všech třech měst festivaly dorazí v září 2021,“ říká jeden z organizátorů Majálesů David Peštál

Organizátoři nyní musí počkat na další vývoj pandemické situace a přístup vlády. Ve hře je i konání menší akce, na kterou by mohlo dorazit alespoň omezené množství návštěvníků. „Jsme připraveni řešit bezpečnost návštěvníků, která je pro nás klíčová. Uvidíme, jaká budou v daný čas nařízení ze strany vlády,“ doplňuje Peštál. 

Řada fanoušků Majálesu má doma vstupenky na loňský ročník. Organizátoři uklidňují, že lístky zakoupené na květen 2020 budou platné i letos v září. „Pokud někdo nebude mít v náhradním termínu čas, můžeme mu nabídnout výměnu za poukaz na jiný libovolný ročník,“ uzavírá David Peštál. 

Vyprodaný Rock for People se přesouvá na rok 2022. Organizátoři by ale i letos rádi uspořádali náhradní festival

Vyprodaný festival Rock for People se už podruhé kvůli přetrvávající pandemii covid-19 odsouvá na příští rok, na 16. až 18. června 2022. Zakoupené vstupenky nadále zůstávají v platnosti, pořadatel bude postupně oznamovat znovupotvrzené interprety.

 

Své akce ruší i další pořadatelé festivalů  

O svůj letošní termín přišla i celá řada dalších velkých festivalů. Například pořadatelé Colours of Ostrava zrušili letošní akci před pár dny. „Bohužel přetrvávající špatná situace s pandemií koronaviru, současná nejistota a neexistující výhled na letní měsíce ohledně budoucích opatření nám nedává jinou možnost než festival opět přesunout,“ píší organizátoři na svém webu.  

Podobný příběh má za sebou i festival Majáles Pardubice. I ten organizátoři (už po druhé) odložili na další rok. „Čekali jsme na vývoj celé situace do poslední chvíle, ale teď už víme, že nemáme jinou možnost,“ píší organizátoři.   

K odsunutí letošního ročníku se přiklonili i pořadatelé festivalu Rock for People, který se pravidelně koná v Hradci Králové. Vyprodaný ročník 2020/2021 v plánované podobě neuskuteční a přesouvá se na 16. - 18. června 2022. Zakoupené vstupenky nadále zůstávají v platnosti na příští rok, postupně budou také oznamováni znovu potvrzení interpreti. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hradecký Majáles

Štítky Hradec Králové, Majáles, festival, zrušeno, hudba, kultura, pandemie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.