čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Už toho bylo moc, uvedl Hamáček, který dnes zkolaboval. Odpoledne se nezúčastní jednání ve Sněmovně

Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček dnes zkolaboval. „Mám za sebou drobný kolaps,“ uvedl pro Blesk Zprávy. Hamáček má za sebou víkendové sjezdové jednání, kde obhájil post předsedy ČSSD. Kvůli kolapsu nebude dnes odpoledne ve Sněmovně, večerní grémium ČSSD pak zkusí zvládnout on-line.

Blesk uvedl, že Hamáček před několika týdny podstoupil operační zákrok horních cest dýchacích. Dnešní drobný kolaps Hamáček připisuje tlaku. „Už toho bylo moc,“ odpověděl Blesku na dotaz, co přesně se přihodilo.

Předsednictví strany i vedení ministerstva zahraničních věcí

Vicepremiéra Hamáčka zvolili sociální demokraté v pátek znovu předsedou strany. V pondělí byl pověřen vedením ministerstva zahraničních věcí poté, co prezident Miloš Zeman odvolal dosavadního ministra Tomáše Petříčka. Návrh na odvolání dal premiérovi Andreji Babišovi (ANO) Hamáček. Do čela české diplomacie chce Hamáček postavit Lubomíra Zaorálka, který nyní řídí ministerstvo kultury. Ten zatím nabídku odmítá. Na ministerstvo kultury by měl zamířit náchodský starosta a poslanec ČSSD Jan Birke. Okolnosti personálních změn na ministerstvech zahraničí a kultury má dnes v podvečer projednávat grémium sociálních demokratů.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ČSSD

Štítky ČR, vláda, ČSSD, sněmovna, Hamáček, kolaps

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.