čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Do hradecké ZŠ Josefa Gočára dorazilo téměř 200 žáků. Platí přísná pravidla

Do lavic ZŠ a MŠ Josefa Gočára v Hradci Králové se dnes vrátilo téměř 200 dětí prvního stupně a předškoláků. Vstup do školy byl možný v časových intervalech podle ročníků. Povinné testování žáků na koronavirus v budově školy bylo náročné, ale obešlo se bez větších komplikací.

Do škol se dnes vrátili žáci prvního stupně a do školek předškoláci. Na prvním stupni ZŠ je rotační výuka, platí přísná hygienická opatření, jsou povinné roušky. Školáci budou dvakrát týdně testování antigenními testy.

"Vstupy do školy jsme rozdělili po časových úsecích, první přišli prvňáci, a to na 07:30. Co mám informace, tak zatím všechny testy vyšly negativně, všichni zůstávají a doufám, že budeme normálně učit. Přípravy byly náročné, ale myslím, že jsme to v první fázi zvládli," řekl Petr Sadílek, ředitel ZŠ a MŠ Josefa Gočára

ZŠ a MŠ Josefa Gočára má v základní škole asi 700 žáků a v mateřské zhruba stovku. Provoz zajišťuje více než 90 zaměstnanců. Škola patřila k těm zařízením v Královéhradeckém kraji, které se v době pandemie staraly o děti zdravotníků a dalších profesí potřebných pro zvládnutí nákazy. Minulý týden se v ní učily asi čtyři desítky těchto dětí.

Ne všude v Královéhradeckém kraji se děti testovaly ve školách. Například v Jičíně zajistili dostatečné prostory pro testování dětí MŠ U Kina ve vestibulu Biografu Český ráj, který se školkou sousedí.

Jaká opatření budou platit od pondělí? Skončí kontroly na hranicích okresů, otevřou se některé obchody

S koncem nouzového stavu se změní také řada mimořádných opatření. V noci z neděle na pondělí skončí zákazy pohybu a dojde k dílčím změnám v pravidlech pro maloobchody a služby. Zároveň se do školských zařízení budou moci vrátit mimo jiné dětí s...

Všechny školy se kvůli epidemii zavřely od 1. března, výjimkou byly školy pro děti zdravotníků, hasičů či třeba policistů. Od loňského vypuknutí epidemie na jaře jde o třetí znovuotevírání škol. Do lavic se dnes v celém Česku s výjimkou Děčínska vrátila zhruba polovina žáků prvního stupně základních škol. Mají takzvanou rotační výuku, při které se třídy budou střídat po týdnu ve výuce doma a ve škole. Druhá polovina nastoupí do školy v dalším týdnu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MMHK

Štítky ČR, koronavirus, školy, Královéhradecký, kraj, , , Josef Gočár

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.