čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Ministr zdravotnictví Jan Blatný končí, nahradit ho má Petr Arenberger

Spekulace nelhaly, vláda změní své složení. Novým ministrem zdravotnictví bude ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Ve funkci nahradí Jana Blatného (za ANO). Premiér Andrej Babiš uvede nového ministra zdravotnictví do úřadu po poledni. Naopak ministr školství Robert Plaga (za ANO) nebude odvolán ze své funkce, jak média rovněž spekulovala.

„Pan prezident mě dnes na žádost pana premiéra odvolal,“ pronesl na úvod své poslední tiskové konference Jan Blatný. „Sám za sebe mám čisté svědomí. Pracoval jsem vždy na základě své odbornosti. Celou dobu jsem si stál za použitím pouze schválených vakcín. Jen tak mohu zaručit, že jsou bezpečné,“ dodal.

Naopak ministr školství Robert Plaga (za ANO) nebude odvolán ze své funkce, jak média rovněž spekulovala. „Mohu potvrdit, že žádné personální změny na ministerstvu školství se nechystají,“ odpověděla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová na dotaz České tiskové kanceláře. Plaga tak podle ní nadále zůstane ministrem.

Plagy se v úterý zastali rektoři i další zástupci vysokých škol a řada neziskových a profesních organizací ve školství. Ocenili ho jako dobrého ministra a upozornili, že jeho výměna by v současné krizi byla nezodpovědná.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky vláda, koronavirus, opatření, ministerstvo zdravotnictví, Jan Blatný

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.