čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Nejbohatší Čech Petr Kellner zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce

Agentura AP a deník The New York Times dnes brzy ráno informovali o tom, že nejbohatší Čech Petr Kellner zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce. K nehodě mělo dojít už v sobotu a zemřeli při ní další čtyři lidé.

Kellner letěl lyžovat, ale nevrátil se v domluvený čas

Při sobotní nehodě vrtulníku na Aljašce zahynulo pět lidí včetně pilota, přežila pouze jedna osoba, která je v kritickém stavu. K havárii vrtulníku Eurocopter AS50 došlo zatím z neznámých příčin asi 80 kilometrů od města Anchorage v sobotu o půl sedmé večer místního času. Když se vrtulník nevrátil z výletu v předpokládaný čas, začalo pátrání, a tak se na místo havárie v oblasti ledovce Knik dostali záchrannáři až o několik hodin později.

Petr Kellner byl nejbohatším Čechem. Disponoval jměním v hodnotě 350 miliard korun. Byl majoritním vlastníkem finanční skupiny PPF, která mimo jiné vlastní banku Air Bank, poskytovatele půjček Home Credit nebo televizi Nova.

Aljašská státní policie uvedla, že mezi obětmi je i nejbohatší Čech Petr Kellner. Nehoda se stala při výletu na heli-skiing, kdy vrtulník vyveze lyžaře na kopec, který pak sjíždějí.

Další Čech, pilot i dva průvodci

Záchranáři našli na místě pět obětí a jednoho živého člověka, který skončil v kritickém stavu v nemocnici. Kromě Kellnera byli na místě nalezeni mrtví pilot vrtulníku, dva průvodci z hotelu, kde byl Kellner ubytován a Benjamin Larochaix, další Čech.

Právě provozovatelé hotelu Tordrillo Mountain Lodge deníku New York Times uvedli, že jsou šoku, protože Kellner byl jejich častým hostem. „Je to zničující pro nás, naši společnost a rodiny zemřelých. Za 17 let podnikání se nám nic podobného nestalo,“ uvedli provozovatelé.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto NY Times, PPF

Štítky úmrtí, nehoda, vrtulník, Petr Kellner

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.