sobota 8. května 2021 Statní svátek

Dnes se bude držet minuta ticha za oběti pandemie

Dnes (22. března 2021) je to přesně rok, co zemřel v České republice první člověk s potvrzeným onemocněním COVID-19. Vznikla proto iniciativa, která chce dnes v poledne držet minutu ticha za všechny oběti pandemie. Například na radnici v Hradci Králové bude vlát černá vlajka.

„Jsme přesvědčeni, že společné sdílení smutku a vzpomínek na oběti umožní naší společnosti lépe a důstojněji vykročit do budoucnosti, která nás po skončení pandemie čeká. Bude v ní mnoho nových výzev, jež se budeme muset naučit zvládat. Ale památka obětí by vyhasnout neměla,“ tvrdí Petr Pospíchal, jeden z iniciátorů akce.  

Podle organizátorů se k dnešní výzvě připojí například církev, která rozezní své zvony. Zapojit se chce i celá řada médií i známých osobností. „Dokážeme-li se semknout k takové připomínce památky obětí, budeme si jako společnost moci říct, že jsme nenechali zvítězit lhostejnost a nezájem o osudy druhých,“ dodala Jana Hradilková, další z organizátorů. 
Minutu ticha dnes v poledne považují organizátoři i za symbolické rozloučení, k němuž v rodinách zemřelých často nemohlo dojít.  

K dnešnímu dni bylo v celé České republice potvrzeno skoro 1,5 milionu případů onemocnění COVID-19. Necelých 25 tisíc lidí v souvislosti s koronavirem zemřelo. Provedeno bylo zhruba šest milionů PCR a 4,5 milionů antigenních testů. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky minuta, ticha, uctění, oběť, pandemie, Hradec Králové, vlajka, COVID-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.