úterý 2. března 2021 Anežka

V Trutnově vzniklo další testovací centrum. Od dnešního dopoledne funguje ve společenském centru UFFO

Trutnov zřídil další odběrné místo, kde je možné nechat se otestovat. Do společenského centra UFFO nemusí mít zájemci o testování online rezervaci. Fungovat začalo dnes dopoledne. Testovat se bude zatím dvakrát týdně.

Personál odběrového místa bude místní testovat zdarma bez předchozí registrace nebo objednání. K provedení testu bude potřeba pouze občanský průkaz a kartička zdravotního pojištění. Na místě bude probíhat antigenní testování. Pokud vyjde testovanému pozitivní výsledek, bude mu na místě proveden i PCR test. Výsledky antigenních testů dostanou lidé do 20 minut od provedení testu.

„Testovat se bude každé úterý a čtvrtek do konce února. Poté, v závislosti na zájmu obyvatel, se rozhodne, zda budeme v testování v UFFU pokračovat,“ vysvětluje starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS). Testování bude probíhat vždy dopoledne od 9.00 do 12:00 a následně i v odpoledních hodinách od 13:00 do 16:00.

V Královéhradeckém kraji se testování provádí ve všech krajských nemocnicích, soukromé nemocnici ve Vrchlabí i Fakultní nemocnici Hradec Králové. V krajském městě jsou odběrová místa i u Univerzity Hradec Králové, na letišti a Ulrichově náměstí. Na všechna tato místa je třeba si předem rezervovat termín.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto hkregion.cz

Štítky odběrové místo, test, PCR, antigen, centrum, UFFO, úterý, čtvrtek, Trutnov, test, COVID-19, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.