úterý 2. března 2021 Anežka

V Královéhradeckém kraji padl republikový rekord. Teplota v noci klesla 26 stupňů pod bod mrazu

V Královéhradeckém kraji dnes ráno klesly teploty hluboko pod bod mrazu. Největší mráz minus 26,2 stupně Celsia v kraji i v celé České republice meteorologové naměřili v Orlickém Záhoří na východní straně Orlických hor. Na nesolených silnicích nižších tříd v Královéhradeckém kraji leží vrstva ujetého sněhu. Hlavní silnice v hradeckém kraji byly dnes ráno většinou suché a vymrzlé.

Na minus 20 stupňů klesla teplota v Adršpachu v Broumovském výběžku na Náchodsku. Mezi minus 15 a minus 20 stupni se mráz pohyboval v Broumově, Teplicích nad Metují, Vrchlabí, Lázních Bělohrad, Peci pod Sněžkou a na Luční boudě na hřebenech Krkonoš. Na Sněžce bylo dnes ráno minus 13 stupňů Celsia. V Hradci Králové se teploty pohybovaly kolem minus deseti stupňů.

Řidiči musejí být opatrní při cestě do Krkonoš, kde na pluhovaných silnicích leží asi deseticentimetrová vrstva sněhu, která je místy zledovatělá. Na Rychnovsku hrozí sněhové jazyky

V Královéhradeckém kraji by dnes mělo být oblačno až zataženo, od západu se na většině území čeká slabé občasné sněžení. Teploty by se dnes měly pohybovat od minus tří do minus šesti stupňů Celsia, na horách od minus jednoho do minus čtyř stupňů.

V noci na úterý se již silné mrazy nečekají. V hradeckém kraji by se měly mrazy pohybovat od minus tří do minus šesti stupňů, v úterý přes den by mělo být kolem nuly.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, mráz, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.