Za pokus o vraždu svého teprve měsíčního dítěte dostala šestadvacetiletá žena od hradeckého krajského soudu vězení o délce šestnácti let. Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupce i obžalovaná si ponechali lhůtu pro odvolání. Žena je teď v hradecké vazební věznici.
Obžalovaná měla své dítě fyzicky napadat loni v květnu. Policie se začala případem zabývat poté, co přijala oznámení na podezření z týrání měsíčního dítěte. S vážným poraněním hlavy skončilo v hradecké fakultní nemocnici, kde mu život zachránili lékaři.
Policie ženu původně obvinila z těžkého ublížení na zdraví a soudce ji poslal do vazby. Z posudku soudního znalce z oboru lékařství ale vyplynulo, že žena dítě přímo ohrozila na životě. „Proto jsme případ překvalifikovali na zvlášť závažný zločin vražda ve stádiu pokusu," uvedla loni v září policie.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.