čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Společnost PORR usiluje o zrušení tendru na stavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové

Stavební společnost PORR podala rozklad k předsedovi Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli tendru na stavbu fotbalového stadionu v Hradci Králové. Firma, která se soutěže neúčastní, ale je účastníkem řízení, usiluje o zrušení tendru. Soutěž po námitce společnosti PORR řeší ve správním řízení ÚOHS, město tak kvůli tomu nemůže s případným vítězem podepsat smlouvu.

ÚOHS v polovině prosince rozhodl, že město v tendru chybovalo, když se nedostatečně podrobně a srozumitelně vypořádalo s námitkami společnosti PORR, která si stěžovala na zadávací podmínky soutěže. Rozhodnutí ÚOHS je podle radnice procesního charakteru, a nejde tedy o verdikt, zda stanovení zadávacích podmínek je správné, či nikoli.

"Vyjádření ÚOHS jsme od začátku plně respektovali a rozhodli jsme se nechat jej nabýt právní moci. Administrátor zakázky už přes Vánoce začal pracovat na opětovném vyřízení námitek, abychom tak byli plně v souladu s vyjádřením ÚOHS. Toto vyjádření však navrhovatel nerespektoval a podal proti němu rozklad. Nyní budeme čekat, jak se s vyvstalou situací ÚOHS vypořádá," uvedl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS).

Město stavbu na místě polorozbořeného všesportovního stadionu připravuje přes 15 let a jde o jednu z prioritních investic stotisícového Hradce Králové. Zakázka je vypsaná metodou Design and Build, tedy Navrhni a postav. Dané jsou základní požadavky města na velikost a funkce stadionu. Město dosud mínilo, že smlouvu s vítěznou firmou by radnice mohla uzavřít na jaře roku 2021. Na projektování a stavbu bude mít firma dva roky.

Tendr, který město vypsalo 4. září, vstoupil do druhého kola. Všichni přihlášení uchazeči splnili kvalifikační podmínky a do 5. února budou moci podat předběžné nabídky. Tendr má hodnotu téměř 600 milionů korun bez DPH. V prvním kole se zájemci do soutěže pouze přihlásili a město následně posuzovalo, zda splňují podmínky odbornosti.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FC Hradec Králové

Štítky ČR, správa, stavby, fotbal, stadion, Hradec Králové, ÚOHS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.