čtvrtek 28. ledna 2021 Otýlie

FOTO: Po dnešní ranní nehodě zůstal v kabině kamionu zaklíněný řidič. Vyprostit ho museli hasiči

K dopravní nehodě dvou kamionů došlo dnes ráno na Rašínově třídě v Hradci Králové. Jeden z řidičů pravděpodobně nedobrzdil a narazil do nákladního auta před sebou. Náraz byl natolik silný, že ho museli hasiči vyprostit pomocí hydraulických nůžek.

„Nejprve museli přizvednout střechu kabiny, odtáhli přimáčknutou palubní desku a následně předali vyproštěného zraněného řidiče do péče zdravotnické záchranné služby,“ popisuje zásah mluvčí hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovali všechny záchranné složky.

Během nehody vyteklo z auta zhruba 100 litrů oleje. Tu musela jednotka posypat sorpčním materiálem, následně pomohla s úklidem silnice. Nehoda se stala krátce po šesté hodině ranní, její následky se podařilo odstranit kolem desáté dopoledne.

„Policisté na místě provedli dechovou zkoušku, která vyšla u obou řidičů negativní,“ řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Celková škoda je odhadnuta na 1,4 milionu korun. Podle prvního vyšetřování bylo příčinou nehody nedodržení bezpečnostní vzdálenosti mezi auty.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR, HZS Královéhradeckého kraje

Štítky nehoda, srážka, doprava, kamion, Hradec Králové, Rašínova, třída, hasiči, policie, záchrana, vyproštění, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.